• gun.tem@hotmail.com
 • 0 (212) 607 31 32
 • 0 (532) 314 27 74

Yazılar

1 Saatte Bahar Temizliği Nasıl Yapılır ?

1 Saatte Bahar Temizliği Nasıl Yapılır ?

Cam Temizliği ve Beylikdüzü Temizlik Şirketleri arayışlarında iseniz ve bütçeniz buna uygun değilse Güntem Temizlik şirketinin sizin için 10 adımda kolaylıkla yoğun tempo ve güç sarf etmeden yapacağınız temizlik için hazırladığı ipuçlarına kulak verin.

Günümüz ekonomik şartlarından ve hayat pahalılığından dolayı artık bir evde ne yazık ki bir bireyin çalışması ekonomik problemlere yol açmaktadır, bununla beraber artık evli çiftlerin dayanışmasıyla kolaylaştırılmaya çalışılan hayat şartları temizlik ve hijyen konularında biz yetişkinleri düşündürmektedir.

Şimdi arkanıza yaslanın ve sizin için hazırladığımız bu yazıyı dikkatlice okuyun, makalemizi beğenmeniz durumunda bizlere sadece ayırdığınız zamanla teşekkür etmiş olacaksınız 🙂

Temizlik İçin Gerekli Malzeme Teminatı

Bir evde temizlik için gerekli bütün malzemeleri aşağıda sizlere en düşük maliyetle en kolay şekilde yapabileceğiniz şekilde aktaracağım;

1.)Cam Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

 

 • 1 adet dış cephe cam temizliği peluşu (temizlik malzemecisinden ortalama 10-15TL’ye alabilirsiniz)
 • 1 adet dış cephe temizliği çekçeği (temizlik malzemecisinden ortalama 10-15TL’ye alabilirsiniz)
 • 1 adet temizlik kovası (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)
 • 1 Lt’lik bulaşık sabunu (tavsiyemiz fairy markadır, ortalama 7-10 TL)
 • 1 adet fırça sapı (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)

2.) Dolap Ve Vitrin temizliği İçin Gerekli Malzemeler

 

 • 1 adet ahşap temizleyici (Herhangi bir marketten 5 TL’ye alabilirsiniz)
 • 2 adet mikro fiber bez (Herhangi bir marketten 4 TL’ye alabilirsiniz)
 • 1 adet temizlik kovası (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)

 

3.) Balkon, Banyo, Tuvalet Temizliği için Gerekli Malzemeler

 

 • 1 adet kir çöz (3 TL’ye alabilirsiniz)
 • 1 adet oto yıkama fırçası (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)
 • 1 adet kova (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)
 • 1 adet çek pas (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)
 • 1 adet mop (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)

4.) Duvar Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

 

 • 1 adet mop (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)
 • 1 adet çekpas (mutlaka evinizde vardır almanıza gerek yok)
 • 1 adet büyük boy mikrofiber bez

 

 

Temizleme Programı

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemelerin teminatını yaptıktan sonra bu adım çok önemlidir, zira sizlere yıllardır Beylikdüzü Temizlik şirketleri, Bahçeşehir Temizlik şirketleri, Avcılar Temizlik şirketleri, Esenyurt Temizlik şirketleri, Kıraç Temizlik şirketleri, Mimaroba Temizlik şirketleri, gibi alanlarda sunduğumuz hizmetin vermiş olduğu deneyimlerle bu bilgileri aktarıyoruz.

Merak etmeyin her şeyi en ufak ayrıntısına kadar anlatacağız ve sizleri bu beylikdüzü temizlik şirketleri arayışından kurtaracağız. Gelelim konumuza aşağıdaki programı dikkatlice okuyunuz;

 • İşe önce Cam Temizliği ile başlanır,
 • Banyo, Tuvalet ve Balkon Temizliği ile devam edilir,
 • Sonrasında Ev Temizliği nin olmazsa olmazı dolap, vitrin, süs eşyalar ve bütün objelerin toz alınmasıyla devam edilir,
 • Son olarak zemin temizliği yapılır.

Şimdi programımızı yaptıktan sonra gelelim temizliği nasıl yapacağımıza bir alt başlıkta sizi süprizler bekliyor 🙂

 

Temizlemeye Başlamadan

 

Programımızı yaptık hala neden Temizliğe başlamadan başlığındayız diyenler için lafı uzatmadan hemen konuya giriyorum;

Değerli okuyucular hayatımızın her alanında düzen insanoğlunun olmazsa olmazıdır, düzen olmazsa her şey dağınık ve karışık bir durum alır.

Bunun için temizliğe başlamadan önce temin ettiğimiz malzemeleri bir yerde topluyoruz ve ihtiyaç duyduğumuzda kullanmamız için hemen elimizin altında bulabilelim, kullandıktan sonra mutlaka malzemeyi aldığımız yere geri bırakmalıyız ki tekrar malzemeyi aramakla zaman kaybetmeyelim.

Biliyorsunuz bu makaleyi kıymetli zamanınızı temizlik için en aza indirmek için yazdık 🙂

Temizlik Başladıktan Sonra

Üst başlıklarda hazırladığımız programa göre en ince detaylarına kadar sizlere temizliği nasıl yapacağınızı en pratik şekilde anlatacağız.

Cam Temizliği

Programın başına yazdığımız cam temizliği en önemli ve en dikkat edilmesi gereken husustur, zira dikkat edilmediği taktir de geri dönüşü olmayacak kazalara yol açabilir. Evinizi veya iş yerinizin dış cep cam temizliği ni nasıl yapacağınızı detaylı şekilde aktaralım;

Temin etmeniz gereken malzemelerin içinde bulunan kovayı ½’si dolacak şekilde su ile dolduruyoruz, bulaşık sabununu göz kararı köpürtecek şekilde karıştırıyoruz, dış cephe temizleme peluşu ile su ve sabunu karıştırıyoruz. Peluşun her yerini ıslatacak şekilde kovaya batırıp çıkardıktan sonra iç kısım camlarımıza yukarı-aşağı veya sağa-sola doğru hafiften bastırarak camın tamamını ıslatıyoruz.

Sonraki işlem dış cephe temizleme şirketleri nin kullandığı çek çek adı verilen cam temizleme aparatını nasıl kullanacağımıza geldi;

Çek çek ucunda bulunan lastik sayesinde kaldırılmadan 90 derecelik bilekten tutma açısı verilerek uygulanırsa camınızda iğne ucu kadar su lekesi kalmayacaktır. İyide nasıl uygulayacağız dediğinizi duyuyoruz J hemen açıklıyoruz;

Peluşu uyguladığınız camın üst kısmından başlayarak soldan-sağa veya yukarıdan-aşağıya hafif baskı uygulayarak çekiyorsunuz tıpkı çek pas ile zemin suyunu çeker gibi ve göreceksiniz camlarınız dakikalarca uğraştığınızdan daha temiz olacak.

Silmek istediğiniz cam dış cephe camı ise ve çıkıp kendinizi tehlikeye atmak istemiyorsanız;

Peluş ve çekçeği bir fırça sapına takın ve içeriden sadece kollarınızı çıkararak rahat bir şekilde sıfır tehlike ile tertemiz hale getirin.

Cam Temizliği ni en iyi yapan firmalardan biri olmanın gururunu yaşayan Güntem Temizlik Şirketinden yardım almak ve bu konuyla alakalı yazımızı okumak isterseniz. Aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Dış Cephe Cam Temizliği

cam temizliği

cam temizliği

 

Banyo, Tuvalet Ve Balkon Temizliği

Bu ayrıca bölümlendirdiğimiz meskenlerin ortak özelliği yapı malzemelerinin benzer veya bire bir olması yani taş veya mermer gibi yapı malzemelerinin bu kısımlarda ortak kullanılması ve çoğumuzun bunların temizliği ile başı dertte…

Nasıl temizleneceğini anlatmadan önce tabi ki temin ettiğimiz malzemelerin içinde asit bazlı ve kimyasalların olduğunu unutmayalım. Hemen biz maske ve eldiven temin etmemiz gerekli biz bunu iş sağlığı ve güvenliği için her türlü temizlik için mutlaka kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Aynı zamanda su ile temizlik olmazsa olmaz ikili olduğu için tabi ki prizler su ile elektriğin temas etmeyeceği şekilde korumak kesinlikle en dikkat edilmesi gereken husustur.

Gerekli tedbirler alındıktan sonra burada yapacağımız ilk işlem toz alma olacaktır, bunun için eviniz veya mesken inşaat sonrası ise oto fırçası değil ise tercihen süpürge makinasını kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken temizliğin yukarıdan-aşağı metoduyla uygulamaktır, bildiğiniz üzere mermerlerin arasına kireç ile derz boşluğu doldurulmaktadır, bu durum ise banyo, tuvalet ve balkon temizliklerinde kabus haline gelen bir görüntü kirliliği oluşturuyor.

Yapmamız gereken kuru şekilde tozu indirmek ve kir çözücü kimyasalı kovaya 1 lt’ ye 2 lt su koyarak fırça ile karıştırmak ve yavaşça duvarlara araç yıkar gibi ovalayarak uygulamak.

Sonrasında su ile durulayıp kimyasal tamamen arındırılıncaya kadar havalandırmak için beklemek o sırada ise bir sonraki aşama olan bulaşık sabununu su ile köpürtmek için malzemeleri hazırlamak.

Bakınız bu durum çok önemli çünkü; kimyasal temizlik ürünleri karıştığı zaman zehirlenebilirsiniz lütfen dikkat edin.

Temizliğini yaptığınız mesken tamamen kimyasaldan arındıktan sonra hazırladığınız kovayı tekrar otomobil yıkarmış gibi duvarlara ve zemine uygulamak sonrasında yapacağınız tek şey durulamak ve rahat bir nefes almak 🙂

Dolap Ve Vitrin temizliği

Dolap ve vitrin temizliği belki de en çok zaman alan kısım diyebiliriz çünkü bayanlar genellikle dolap ve vitrinlerde günlük gıda teminimizi sağlamamız için yardımcı olan araç ve gereçlerin sergilendiği, muhafaza edildiği bölümlerdir.

Dolayısıyla titiz davranmak en doğru karar olsa gerek, şimdi bunu nasıl en kolay şekilde halledeceğime bakalım…

En başında söylediğimiz gibi düzen-zaman ilişkisini koruyacağız, önce gözümüze en kolay gelen dolabı veya vitrini seçerek işe başlamalıyız ki işi önce gözümüzde kolaylaştırabilelim.

Bir kovaya ahşap temizleyici, bir başka kovaya ise sadece su ekleyerek iki kova ve iki adet mikro fiber bez ile işe başlıyoruz.

Ahşap temizleyicinin olduğu kovaya bezimizi koyuyoruz ve bezi tamamı ıslanacak şekilde hafif ıslak şekilde çıkarım avuç içimizi dolduracak şekilde yüzeye düz temas edecek şekilde katlıyoruz.

Islak bez ile yüzey silindikten sonra arkasından kuru bez ile toparlıyoruz kısa sürede sıkılmadan temizlik işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız mola vermeyin 🙂

 

Zemin Temizliği

 

Son olarak programa yerleştirdiğimiz işlem zemin temizliği bir mop yardımı ile artık 1 saatte bahar temizliğini zi sonlandırabilirsiniz 🙂

Bilgi Alın

 

Farklı firmalar aramaya son verin.

Hemen şimdi 02126073132,05323142774 numaralarını arayın veya info@guntemtemizlik.com adresine mail atın.

Detayları konuşalım.

İyi Günler.

 

 

 

 

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır.